Reklam Tanıtım ve Pazarlama Desteği

Ticaret Bakanlığı, 2015/8 sayılı Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında Karar çerçevesinde yurt dışına yönelik reklam tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde bulunan sağlık turizmi firmaları ve sağlık kuruluşları ; Hastaneler, Tıp merkezleri, Dal merkezleri, kendi Muayenehanesi olan Doktorlara yapmış oldukları, yurtdışına yönelik yabancı dil ve dillerde; Sosyal medya, Seo, Google Adwords, Tanıtım Filmi Yapımı, Matbaa basım giderleri, Dış mekan tanıtımları gibi konularda harcanan KDV dahil rakam üzerinden %70’e kadar geri ödeme yapmaktadır.

Aynı zamanda bu harcamaları yapan kurumların yukarıda belirtilen harcama kalemlerinde bir ajans veya kurumdan yönetimsel  veya organizasyonu yapma konusunda destek almaları durumunda da ödeyecekleri ücret üzerinden %70’e varan destek verilmektedir.

Ticaret Bakanlığının vermiş olduğu destek ilk teşvik iadesini takiben 48 aydır.

1 yıl içerisinde sadece bu alan için verilen destek her kurum için 400.000USD’dır.

Aynı zamanda geçmişe dönük yapılan Reklam, Tanıtım ve Pazarlama harcamalarında Ticaret Bakanlığı, son 6 ayda yapılmış olan döviz kazandırıcı hizmetler harcamaları teşvik kapsamında %70’e kadar iade etmektedir.

Ticaret bakanlığı 2018 yılında Reklam Tanıtım ve Pazarlama Desteğini %60 geri ödemeli vermekte olup, aşağıda belirtilen Hedef ve Öncelikli Ülkelerde reklamların yapılması durumunda +10 puan ilave destek vermektedir.

HEDEF VE ÖNCELİKLİ ÜLKELER;

SAĞLIK TURİZMİ SEKTÖRÜ

ANGOLA

BAHREYN

CEZAYİR

GANA

GÜRCİSTAN

İNGİLTERE

KATAR

KAZAKİSTAN

KENYA

KUVEYT

NİJERYA

RUSYA

SENEGAL

TUNUS

UKRAYNA

Alt yapısı tamamen sağlık turizmi ve sağlık turizmi teşvik iadeleri uzmanlığında kurulmuş ekibimiz kurumunuz için hem bütün süreci takip etmekte, hem de hedef ülkelerinizi seçerken gereken araştırmayı yaparak hasta portföyünüze en uygun olan ülke ve ülkeleri belirlemenize yardımcı olmaktadır.