Bireysel Fuar Desteği

Ticaret Bakanlığının 2017/4 Sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar’ın Uygulama Usul ve Esasları Genelgesi eki “Sektörel Nitelikli Uluslararası Fuarlar Listesi”nde yer alan fuarlara bireysel katılımlarına yönelik katılım giderlerinin desteklenmesine ilişkin yayımlamış olduğu listeye göre Sağlık kuruluşları ve aracı kurumların aşağıda belirtilen 2018 Bireysel Fuar Listesinde yer alan fuarlara katılımları %50 oranında fuar başına 15.000USD’ye kadar desteklenmektedir.

Bakanlık sadece fuara katılım, stant ücreti, seyahat ücreti ve matbaa giderlerini desteklemekte olup, 1 yıl içerisinde bakanlığın desteklediği bütün fuarlara aynı koşullarda katılım sağlanmasını da desteklemektedir.

Fuara katılım sağlayan sağlık kuruluşları ve aracı kurumların 2 personelinin ulaşım giderleri ekonomi sınıf Gidiş-Dönüş uçak biletleri destek kapsamında yer almaktadır.

Sağlık kuruluşları ve aracı kuruluşlar fuar başlamadan en erken 5 gün fuar yapılacak olan ülkeye gitmesi ve fuar bittikten sonra en fazla 5 gün fuar yapılan ülkede kalması durumunda desteklerden yararlanabilirler.

Kurumlar geçmişe dönük son 6 ayda katılmış oldukları Bireysel Yurt içi fuar ödemelerinin %60 oranında ki desteğini bakanlıktan alabilirler.

Bireysel fuar katılımları ile ilgili sorularınız ile ilgili ekimizle iletişime geçebilirsiniz.